Furcsán hangzik a címben szereplő állítás? Pedig igaz: akár a vízivással is szennyezhetjük a környezetünket. Legalábbis akkor, ha bolti ásványvizet iszunk. Persze nem (csak) magával a vízzel van a baj, sokkal inkább a csomagolással. PET palack. Színtiszta műanyag, a természetességhez semmi köze. Ha jobban belegondolunk, kicsit paradox is, hogy a természetesnek és egészségesnek hirdetett ásványvizet beletöltik egy nagyon nem természetes műanyag palackba. Valahogy olyan illúzióromboló az egész. Persze valamibe nyilván tölteni kell azt a vizet, de ez akkor is kissé visszatetsző. Mi lenne, ha a vizet közvetlenül a pohárba töltenénk? Ez is lehetséges!
Nagy teher a környezetnek
A PET palackok, bár nagyon praktikusak, a környezet szempontjából nem biztos, hogy annyira jó választást jelentenek. A műanyag nem bomlik le, így ezek használatával és gyártásával csak termelődik a szemét. Bár igaz, a szelektív hulladékgyűjtésnek hála, jó részüket újrahasznosítják. De még mindig elég gyakran lehet látni az út szélén eldobált műanyag üvegeket: ezeket vajon mikor fogják újrahasznosítani? Ráadásul a gyártási folyamat során rengeteg káros anyagot bocsátanak ki, amik a természetre szintén nincsenek jó hatással. Újrahasznosítás ide vagy oda, a PET palack hiába szép, hiába praktikus, nagyon szennyező.
Víztisztítóval nem termelünk hulladékot
Inni természetesen kell, és a legjobb, ha vizet iszunk. Tiszta vizet. Szerencsére ma már ehhez nem kell megvenni a boltban sorakozó ásványvizeket, sem PET palackban, sem másban. Tudunk egy sokkal egyszerűbb megoldást: víztisztító felszerelését otthonra! Ez a szerkezet a sima csapvízből varázsol kristálytiszta vizet, aminek nincs semmilyen szaga, semmilyen mellékíze, és nem tartalmaz semmilyen vegyszert – ellentétben a tisztítatlan csapvízzel. Mivel közvetlenül a csapból folyik, a környezetet sem károsítja. A régi ásványvizes üvegeidet pedig használhatod arra, hogy előre engedj beléjük vizet a csapból, ha mennél valahová, és szeretnél vinni, így legalább biztosan újra lesznek hasznosítva.