A palackozott ásványvizek fogyasztása komoly mértékben van jelen szinte mindenhol a világon, így Magyarországon is. Ennek leginkább az az oka, hogy tartja magát az elmélet, mely szerint a csapvíz egészségtelen, és az ásványvíz a biztonságos választás.
De vajon ez tényleg így van?
Az ásványvíz tényleg jobb, mint a csapvíz? Egyre többen kezdenek ebben kételkedni, és nem ok nélkül. Nem lehetünk benne biztosak, hogy a palackban tényleg az van, ami rá van írva, ráadásul Magyarországon a csapvíz igen jó minőségű, nem csak az épp iható kategória, habár területenként vannak különbségek.
Nincs különbség olcsó és drága között
Azt már számos kísérlettel igazolták, hogy az ásványvizeknek lényegében csak a nevét kell megfizetni. Vannak nagyon olcsó fajták, és vannak drágábbak, de minőségben alig-alig különböznek egymástól, és ez az apró különbség sem mindig a drága felé billenti a mérleget. Ezen aligha lepődünk meg, hiszen elég sok esetben a marketingért fizetünk sokat, nem magáért a termékért.
De mi a helyzet a csapvízzel? Vajon az is van olyan minőségű, hogy nem éri meg ásványvizet venni? Eltérő véleményeket hallhatunk ebben a témában. Az biztos, hogy a magyarországi csapvíz mindenütt jó minőségűnek számít, még ha nem is teljesen egyformán. Hogy ez elég jó-e ahhoz, hogy megigyuk, más kérdés. Egy biztos: lehet jobb, mint az ásványvíz.
Érdemes tisztítani
Nem csak az ivóvíz általános állapotán múlik, hogy a csapból mennyire tiszta víz jön. Itt nagyban befolyásolja a képet az is, hogy milyenek a vízvezetékek. Az elöregedett, rossz állapotban lévő csövekből ugyanis oldódhatnak ki olyan káros anyagok, amiket eredetileg nem tartalmazott a víz, és igencsak károsak az egészségre. Miután mégsem lehet kétévente új vezetékeket betenni, érdemes ozmózis víztisztítót használni. Ez ugyanis minden oda nem való anyagtól megszabadítja a vizet, így garantált, hogy tiszta víz kerül a poharunkba – ez a palackozott ásványvizek fogyasztása esetén nem mondható el!